Wystawa w Centrum Dydaktycznym

Przez cały październik w Centrum Dydaktycznym można oglądać wystawę „Polska Misja Medyczna dla Polaków na Ukrainie i w Mołdawii”.

W dniach 7-21 lipca 2011 r. grupa 30 lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, studentów medycyny i wolontariuszy przebywała z misją medyczną na Ukrainie i w Mołdawii. Trasa – licząca ponad 2,5 tysiąca kilometrów - wiodła przez Sambor, Stryj, Bielce, Kiszyniów, Odessę, Winnicę, Żytomierz i Lwów.

Celem Misji była zarówno pomoc doraźna chorym (udzielono łącznie ok. 700 konsultacji), jak też wstępne rozpoznanie potrzeb Polaków na tych terenach i ustalenie możliwości dalszego, stałego wsparcia.

Idea Misji, która powstała wśród członków Rady Konsultacyjnej do Spraw Opieki Medycznej nad Polakami i Polonią, została zrealizowana staraniem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Patronat nad Misją objęły Panie: Anna Komorowska - Małżonka Prezydenta RP i dr Ewa Kopacz - Minister Zdrowia. W organizacji Misji znaczący udział mieli kierownicy wyprawy ks. prałat Henryk Błaszczyk, rektor misji medycznej i chirurg prof. Mariusz Frączek.

Prof. WUM Anna Doboszyńska, Prodziekan ds. Pielęgniarstwa Wydziału Nauki o Zdrowiu i Kierownik Zakładu Pielęgniarstwa Klinicznego, która wraz innymi pracownikami i studentami naszej uczelni uczestniczyła w Misji, przygotowała wystawę fotografii z odwiedzanych miejsc. Do obejrzenia wystawy zapraszamy przez cały październik do Centrum Dydaktycznego przed wejściem do Auli na I p. Później wystawa zostanie przeniesiona do Zakładu Pielęgniarstwa Klinicznego na ul. Ciołka.

Fot. Tomasz Jędrzejewski

Wystawa w Centrum Dydaktycznym