Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Medale dla studentów WUM na Mistrzostwach Polski Uczelni Medycznych w pływaniu

W dniach 30-31 marca 2012 r. odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski Uczelni Medycznych w pływaniu. Organizatorem tegorocznych Mistrzostw był Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, który gościł 100 zawodniczek i 107 zawodników z 10 szkół wyższych.

Pierwszy dzień zmagań obejmował następujące konkurencje indywidualne: 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem grzbietowym, 50 m motylem, 100 m stylem klasycznym oraz 100 m stylem zmiennym w kategorii kobiet i mężczyzn.

Reprezentanci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wsparci głośnym dopingiem kibiców, w konkurencjach indywidualnych zdobyli 3 medale:

Pasieczny Maciej – brązowy medal na dystansie 50 m motylem,
Grzeszczuk Joanna – brązowy medal na dystansie 100 m stylem klasycznym,
Maciejewski Kacper – srebrny medal na dystansie 100 m stylem klasycznym.

Nie mniejsze emocje dostarczył kibicom i zawodnikom drugi dzień zawodów, podczas którego rozegrano również wyścigi sztafetowe – 4x50m stylem zmiennym oraz 4x50 m stylem dowolnym w kategorii kobiet i mężczyzn.

W konkurencjach indywidualnych godnie reprezentowała Warszawski Uniwersytet Medyczny: Grzeszczuk Joanna – złoty medal na dystansie 50 m stylem klasycznym.

W biegach sztafetowych nasi studenci zdobyli brązowy medal:
4x50 m stylem zmiennym: brązowy medal zdobyli – Maciejewski Kacper, Lewandowski Adam, Pasieczny Maciej, Barański Filip.

3.Warszawski Uniwersytet Medyczny

Drużyna dziewcząt WUM zajęła 5 miejsce w klasyfikacji generalnej: Grzeszczuk Joanna, Golon Aleksandra, Dzięcioł Paulina, Kochman Maria,Kolano Joanna, Korytkowska Alina, Rogowska Aleksandra, Starczewska Anna, Tarnawska Julia, Wiśnios Małgorzata.

Drużyna mężczyzn WUM zdobyła brązowy medal w klasyfikacji generalnej: Dwojak Michał, Grabowski Alan, Lewandowski Adam, Maciejewski Kacper, Nowak Błażej, Nowakowski Piotr, Pasieczny Maciej, Pracoń Grzegorz, Puściński Jacek, Sieczych Krzesimir, Sorys Sergiusz, Stegienko Mateusz, Wojtyła Cezary.

Trener: mgr Bożena Glinkowska