Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Studenci naszej Uczelni zwycięzcami Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów

25 listopada br. po raz szósty odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Młodych Fizjoterapeutów, organizowana przez Wydział Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego. Studenci Oddziału Fizjoterapii II Wydziału Lekarskiego WUM zajęli I miejsce w konkurencji drużynowej.

W skład zwycięskiej drużyny wchodzą: Joanna Jaczewska-Bogacka, Anna Podstawka, Natalia Szostek, Małgorzata Węcławiak, Marta Wieloch, Marta Zyglewicz.

Dodatkowo Małgorzata Węcławiak zajęła 3 miejsce w konkurencji indywidualnej w kategorii B - studentów II stopnia.

W konkursie udział wzięło 280 uczestników z 24 polskich uczelni. Olimpiada składała się z testu wiedzy, który powstał pod kierownictwem Rady Naukowej, utworzonej przez Dziekanów Uczelni i Wydziałów kształcących fizjoterapeutów w Polsce. Test liczył 120 pytań, na które składały się pytania z przedmiotów kierunkowych (kinezyterapia, fizjoterapia ogólna, metody specjalne w fizjoterapii, masaż, fizykoterapia, diagnostyka kliniczna) oraz pytań z przedmiotów podstawowych i kształcenia ogólnego (anatomia, socjologia, biomechanika, psychologia, teoria i metodyka nauczania ruchu, patologia ogólna, pedagogika, sport niepełnosprawnych, adaptowana aktywność fizyczna).

Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter