Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Spotkanie wigilijne z księdzem kardynałem Kazimierzem Nyczem

19 grudnia Kardynał Kazimierz Nycz – arcybiskup metropolita warszawski oraz Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Mirosław Wielgoś wzięli udział w spotkaniu wigilijnym z pacjentami Szpitala Pediatrycznego WUM.

Przybyli także: prof. Wojciech Braksator – Prorektor ds. Klinicznych i Inwestycji, Robert Krawczyk – Dyrektor Szpitala Pediatrycznego, ks. Matteo Campagnaro – kapelan i sekretarz kard. Kazimierza Nycza oraz kilkadziesiąt małych pacjentów przebywających obecnie na oddziałach Szpitala Pediatrycznego WUM.

To trzecie spotkanie wigilijne organizowane w naszej nowej lecznicy dla dzieci, podczas którego ksiądz kardynał Kazimierz Nycz zgodził się udzielić błogosławieństwa małym pacjentom oraz ich rodzicom, a następnie wręczyć drobne prezenty. Zwracając się do zebranych, Kardynał Kazimierz Nycz podkreślił, że intencją tradycyjnie już przygotowywanych spotkań jest wspólna modlitwa z dziećmi spędzającymi najbliższe święta na szpitalnych oddziałach, z dala od swoich domów. Rektor prof. Mirosław Wielgoś podziękował za wizytę księdza kardynała i wyraził nadzieję, że udzielone błogosławieństwo pomoże ok. stu dzieciom pozostającym na święta w Szpitalu Pediatrycznym WUM spędzić ten czas pogodnie i z nadzieją na szybkie wyzdrowienie.

Po wręczeniu dzieciom świątecznych prezentów, ksiądz kardynał Kazimierz Nycz odwiedził pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii.

 

Cezary Ksel
Biuro Prasowe

 

Fot. Michał Teperek
Dział Fotomedyczny WUM

001.jpg
002.jpg
003.jpg
004.jpg
005.jpg
006.jpg
007.jpg
008.jpg
009.jpg
010.jpg
011.jpg
012.jpg
013.jpg
014.jpg
015.jpg
[ kontakty ] [ redakcja serwisu ]
feedback
feedback
feedback
feedback