Polski     English
Kontrast:

Tekst:

Current Size: 87%

Godło Polski

Projekt realizowany przez konsorcjum UW-WUM otrzyma dofinansowanie NCN w konkursie DAINA1

„Zastosowanie analizy genomicznej dla zbadania mechanizmów lekooporności, wirulencji i transmisji szczepów Mycobacterium tuberculosis z obszaru Litwy i Polski” to tytuł projektu, który otrzymał grant w konkursie na polsko-litewskie projekty badawcze.

Projekt realizowany jest we współpracy z Uniwersytetem Wileńskim przez Konsorcjum, w skład którego wchodzą Uniwersytet Warszawski i Warszawski Uniwersytet Medyczny. Kierownikiem przedsięwzięcia z polskiej strony jest dr Tomasz Jagielski z Zakładu Mikrobiologii Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Z ramienia naszej Uczelni kierownikiem zespołu badawczego został prof. Rafał Krenke z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii.

Praca naszych badaczy w ramach wyróżnionego projektu to efekt współpracy i coraz silniejszych więzi naukowo-dydaktycznych pomiędzy obiema warszawskimi uczelniami.

Projekt jest jednym z 16 (na 253 złożonych), które otrzymały dofinasowanie Narodowego Centrum Nauki. Wartość wsparcia finansowego wynosi 1 743 194 zł.

Szczegółowe informacje o projekcie na stronie

Warszawski Uniwersytet Medyczny na Facebook
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Instagram
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Youtube
Warszawski Uniwersytet Medyczny na Twitter