Bilety na Moniuszkę (PARIA) za 30 zł

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu zaprasza do udziału w operze "Stanisław Moniuszko PARIA – wykonanie koncertowe".
Kiedy: 26 października 2022 godz.19.00
Gdzie: Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie
Bilety studenckie w cenie 30zł, można nabyć w kasie biletowej Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie

Dzieło poruszające temat wykluczenia przez lata tkwiło na obrzeżach refleksji poświęconej spuściźnie Stanisława Moniuszki. Realia dawnych Indii nie pociągały wystraczająco realizatorów, teatry niechętnie sięgały po ten tytuł. Inscenizacja Teatru Wielkiego w Poznaniu, zaprezentowana w Roku Moniuszkowskim, podbiła świat i została nagrodzona operowym Oscarem (International Opera Award w kategorii dzieło odkryte na nowo).
Przejmującą historię o miłości, wykluczeniu i sile uprzedzeń opowiedzą artyści Teatru Wielkiego w Poznaniu: Iwona Sobotka w partii Neali, Dominik Sutowicz jako Idamor oraz Stanislav Kuflyuk (Dżares), Rafał Korpik (Akebar), Piotr Friebe (Ratef) i Aleksandra Kiedrowska (Kapłanka). Solistom towarzyszyć będzie Chór i Orkiestra poznańskiej Opery, a za pulpitem dyrygenckim stanie Maestro Jacek Kaspszyk.

Więcej: https://teatrwielki.pl/repertuar/kalendarium/2022-2023/paria/