Zbiórka publiczna Fundacji Rozwoju WUM na budowę CSM

Fundacja Rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego otrzymała zgodę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na przeprowadzenie zbiórki publicznej na budowę Centrum Symulacji Medycznych WUM.

Środki zbierane będą w trakcie pikniku integracyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który odbędzie się 23 czerwca 2018 r. w godz. 12.00 – 19.00 na terenie Parku Angielskiego Toru Wyścigów Konnych Warszawa–Służewiec.

Celem planowanej zbiórki jest pozyskanie wsparcia finansowego na realizację projektu edukacyjnego naszej Uczelni, jakim jest budowa Centrum Symulacji Medycznych WUM – nowoczesnej bazy naukowo-dydaktycznej podnoszącej skuteczność i jakość praktycznego nauczania kierunków medycznych.

CSM WUM będzie miało charakter wieloprofilowy: prowadzone, z zastosowaniem symulacji medycznej, zajęcia umożliwią studentom lepsze przedkliniczne zapoznanie się ze środowiskiem szpitalnym oraz uzupełnią zajęcia kliniczne o możliwość praktycznego wykonywania wysokospecjalistycznych zabiegów, w szczególności – inwazyjnych bez konsekwencji dla pacjenta.
Budynek CSM WUM o powierzchni użytkowej 12.500 m2, powierzchni całkowitej - 19.400 m2, kubaturze - 69.500 m3, liczący 7 kondygnacji – 2 podziemne i 5 nadziemnych, będzie zlokalizowany na terenie Kampusu Banacha.

Serdecznie zachęcamy Państwa do wsparcia i dołożenie cegiełki do planów dydaktyczno-naukowych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.