Ogłoszenia dla pracowników

Gdynia Winter Swimming Cup 2020

W sobotę i w niedzielę centrum wydarzeń znajduje się w Gdynia, w której odbędą się Gdynia Winter Swimming Cup 2020 - zawody zimowego pływania. Zawody będą okazją do świetnej zabawy, ale również do pomagania. Będziemy wspierać budowę drugiego domu Ronalda McDonalda w Warszawie. Pływamy – Pomagamy!

Informacja ws. zamknięcia ul. Archiwalnej

Informujemy, że w związku z awarią przyłącza wodociągowego do Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk, w dniach 3-16 marca 2020 r. będzie prowadzona jego naprawa. Oznacza to, że w tym okresie zostanie zamknięta i będzie całkowicie nieprzejezdna ulica Archiwalna (ulica prowadząca od ul. Pawińskiego w kierunku Szpitala Pediatrycznego). Dojazd do Zakładu Patomorfologii będzie zapewniony od strony ul. Pawińskiego, natomiast dojazd do pozostałych Zakładów będzie możliwy jedynie od strony ulicy Księcia Trojdena.

Administracja Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Dni Świadomości Zdrowia Psychicznego

UWAGA: Zgodnie z zarządzeniem nr 43/2020 Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Dni Świadomości Zdrowia Psychicznego zostają odwołane!

W dniach 2-15 marca br. odbędą się pierwsze Dni Świadomości Zdrowia Psychicznego WUM (ang. Mental Health Awarness Days) organizowane przez Psychologiczne Studenckie Koło Naukowe PSYCHE, Zakład Psychologii i Komunikacji Medycznej WUM oraz Uniwersytecką Poradnię Psychologiczną WUM – Punkt Konsultacyjny.

Głównym celem Dni jest zwiększenie wśród studentów i pracowników WUM świadomości w zakresie dobrostanu psychicznego, uwrażliwienie na problemy psychologiczne oraz przeciwdziałanie stygmatyzacji osób doświadczających trudności natury psychologicznej. 

Patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - prof. Mirosław Wielgoś.

Zaproszenie na Dni Świadomości Zdrowia Psychicznego_34,2 Kb

 

Komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych w sprawie wzrostu liczby zachorowań wywołanych koronawirusem we Włoszech

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje:

"We Włoszech odnotowuje się stały wzrost liczby zachorowań wywołanych koronawirusem SARS-CoV-2, głównie w regionach północnych, w Lombardii (prowincja Lodi) oraz w Wenecji Euganejskiej.

Z uwagi na fakt, że sytuacja jest bardzo dynamiczna, a włoska Obrona Cywilna podkreśla, że trudno przewidzieć kierunki rozprzestrzeniania się wirusa, MSZ apeluje o śledzenie bieżących doniesień nt. wirusa 2019-nCo przed podjęciem decyzji o wyjeździe do Włoch. Komunikaty są na bieżąco zamieszczane na stronie placówek we Włoszech www.gov.pl/wlochy, Głównego Inspektoratu Sanitarnego https://gis.gov.pl/ oraz na stronie włoskiego Ministerstwa Zdrowia http://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/homeNuovoCoronavirus…

Należy również liczyć się z możliwymi utrudnieniami wynikającymi z podejmowanych ad hoc przez władze włoskie działaniami prewencyjnymi, w tym kontrolami na lotniskach.

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne Główny Inspektorat Sanitarny nie zaleca podróżowania do północnych Włoch."

Konferencja naukowo-szkoleniowa "Oswoić Tropik"

Fundacja Redemptoris Missio, działająca przy Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, po raz trzeci organizuje konferencję naukowo-szkoleniową "Oswoić Tropik", która odbędzie się 21 marca br. w Poznaniu. Konferencja będzie tradycyjnie poświęcona problematyce chorób tropikalnych, tematyce międzynarodowego zdrowia publicznego oraz kwestiom kulturowym i społecznym w obszarze globalnego Południa.

III konferencja naukowa "Analityczne Wyzwania"

Celem Konferencji, która odbędzie się 11 marca br. w Krakowie, jest wymiana doświadczeń i integracja przedstawicieli świata nauki wokół tematyki związanej z wykorzystaniem analizy danych w pracach naukowo-badawczych. Tematyka konferencji dotyczy zagadnień związanych z ilościowymi metodami analizy danych w różnych dziedzinach nauk: humanistycznych, społecznych, inżynieryjno-technicznych, medycznych i nauk o zdrowiu, rolniczych, ścisłych i przyrodniczych.  

Bezpłatne warsztaty „Od komórki do biobanku – warsztaty dla początkujących”

Laboratorium Badawcze-Bank Komórek WUM zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach „Od komórki do biobanku – warsztaty dla początkujących”, które obędą się 26.03.2020 r. sali 233, Centrum Dydaktycznego WUM (ul. ks. Trojdena 2a) w godz. 8.30-17.00.

Warsztaty dedykowane są osobom stojącym przed wyzwaniem tworzenia nowego biobanku lub próbują sprostać wymaganiom związanym z prowadzeniem biobanku.

Forma warsztatów jest połączeniem prezentacji i sesji dyskusyjnych, dzięki czemu uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z bezpośrednich porad ekspertów i doświadczeń osób z branży. W trakcie dyskusji każdy będzie mieć możliwość na znalezienie odpowiedzi na nurtujące go pytania.

Podczas warsztatów zostaną poruszone tematy takie jak:

  • Struktura organizacyjna biobanku.
  • Prawne aspekty ochrony danych osobowych dawcy materiału biologicznego – od planowania eksperymentu do przechowywania próbek.
  • Wniosek do Komisji Bioetycznej – istotny etap tworzenia biobanku.
  • Formularz świadomej zgody dawcy materiału biologicznego – od czego zacząć?
  • Komórki jako materiał wyjściowy do badań – zagadnienia praktyczne.
  • Praktyczne aspekty pracy w biobanku komórkowym – najczęstsze problemy.
  • Biobank w badaniach naukowych.

Rejestracja na warsztaty odbywa się poprzez wysłanie zgłoszenia do 28.02.2020 r. na adres e-mail: biobank@wum.edu.pl – liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji dostępne na stronie: http://lbbk.wum.edu.pl/pl/od-komorki-do-biobanku

Agenda

 

 

Wykład poświęcony prof. Marcinowi Kacprzakowi

Muzeum Historii Medycyny WUM oraz dr hab. Aneta Nitsch-Osuch – Kierownik Zakładu Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego WUM zapraszają na wykład pt. „Nie ma ani takiej nędzy, ani takiego bogactwa, które by higieny nie potrzebowało stale” poświęcony prof. Marcinowi Kacprzakowi – lekarzowi, filantropowi, czarodziejowi słowa, nauczycielowi i rektorowi, który odbędzie się 17 lutego 2020 r. o godz. 17:00 w sali im. W. Grzywo-Dąbrowskiego, przy ul. Oczki 1 w Zakładzie Medycyny Sądowej WUM.